طرح های بیمه کرونا

طرح های بیمه کرونا

با توجه به شرایط چنینی، مگر می‌شود از کرونا صحبت کرد و به پیشگیری یا تامین هزینه‌های درمان با بیمه کرونا توجه نکرد؟

 اولین نکته در پیشگیری‌ از این بیماری، رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی است. در صورت ابتلا، باید به فکر درمان و پوشش هزینه‌های نه چندان پایین آن باشیم. خوشبختانه شرکت‌های بیمه‌ای نظیر بیمه سامان در صدد کاهش هزینه های درمان برای افراد بوده‌اند.

وقتی صحبت از خرید بیمه کرونا می‌شود، می توانیم به پوشش‌ها یا مزایای آن توجه کنیم. می‌دانید پوشش های بیمه کرونایی نظیر بیمه کرونای سامان چیست؟ خدای نکرده در صورت ابتلا به این بیماری ، بیمه کرونا را از چه شرکتی و چگونه می توان خریداری کرد؟ برای دانستن پاسخ این سوالات در ادامه متن با ما همراه باشید.

 شرکت بیمه سامان: حامی بیمه‌گزاران در شرایط کرونا

بیماری‌های حاد نظیر کرونا علاوه بر درد خود با هزینه‌های درمان نیز همراه هستند. شرکت‌های بیمه برای کاهش بار مالی و روحی هزینه‌ها، انواع مختلفی از رشته‌های بیمه را ارائه کرده‌اند.

به عنوان مثال، بیمه درمان تکمیلی، رشته بیمه‌ای زیرشاخه بیمه اشخاص است. این بیمه، هزینه‌های بیماری‌های انسان، داروها، عمل‌های جراحی و خدمات پزشکی را پوشش می‌دهد. البته بیماری‌ها و خدمات پزشکی‌ای که بیمه تامین اجتماعی در قبال آن ها مسئولیتی تقبل نمی کند.

شرکت‌های بیمه با رشته‌ها و طرح‌های بیمه‌ای خود به کمک افراد می‌آیند. شرکت بیمه سامان با توجه ویژه به مساله کرونا تمهیدات ویژه‌ای را برای بیمه‌گزاران لحاظ کرده است.

خرید بیمه کرونای سامان چه مزایایی دارد؟

مساله کشف نشدگی درمان  کرونا سبب می‌شود بسیاری از افراد حتی از شنیدن نام کرونا، پانیک را تجربه کنند. شرکت بیمه سامان به علاوه پوشش‌های یادشده، با ارائه رشته بیمه کرونا ی سامان، درصدد تحقق مسئولیت اجتماعی خویش در قبال بیمه‌گزاران است.

این رشته بیمه‌ای می‌تواند از بار روحی و مالی بیماری کرونا بکاهد. حال ببینیم که پوشش‌های بیمه کرونای سامان چیست؟


پوشش‌های بیمه کرونای سامان

وقتی از بیمه صحبت می‌کنیم، مساله پوشش خسارات مطرح می‌گردد. بیمه کرونای سامان که به نوعی با سلامت افراد پیوند خورده است، زیرشاخه بیمه اشخاص و بیمه درمان محسوب می‌شود. از پوشش‌های این رشته بیمه‌ای می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱) پرداخت هزینه بستری و درمان بیمارستانی بیماری کرونا تا سقف ۲۰ میلیون تومان

در صورت حاد بودن بیماری کرونا و درگیر شدن ریه افراد، احتمال بستری در بیمارستان بسیار زیاد است. از آن جا که زمان این بیماری و ناقل بودن طولانی است، پس انتظار می‌رود که تعداد روزهای بستری در بیمارستان، طولانی باشد.

لذا شرکت بیمه سامان حداکثر پوشش بیمه ۲۰ میلیون تومان را برای بیمه‌گزاران مبتلا به CORONAVIRUS در بیمه کرونا لحاظ کرده است.

۲) پرداخت مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به عنوان هزینه مرخصی استعلاجی

یکی از ویژگی‌های بیماری کرونا، انتقال سریع آن است. لذا دوره قرنطینه ۱۴ روزه برای این بیماری در نظر گرفته شده است. به علاوه گاهی ۷ روز نیز به این دوره درمان جهت اطمینان ۱۰۰% عدم انتقال بیماری اضافه می‌شود.

دوره قرنطینه مساوی با عدم حضور فرد در محیط کار و عدم کسب درآمد است. بیمه به ازای هر روز جاماندن بیمار از کار، پرداخت مبلغ ۳۰۰ هزارتومان را در پوشش‌های این بیمه لحاظ کرده است.

۳) پوشش خسارت فوت بیمار کرونایی به میزان ۲۰۰ میلیون تومان

با نگاهی به آمار جهانی و اخبار ، متوجه می‌شویم که ریسک مرگ در بیماران کرونایی بسیار بالاست. با اینکه سن، جنسیت مذکر و عفونت‌های داخلی در فوت بر اثر بیماری COVID۱۹ تاثیرگذار است، ولی گاهی از مرگ گریزی نیست. شرکت بیمه سامان، پوشش خسارت فوت ۲۰۰ میلیون تومانی را برای بیمه‌گزاران متوفی مبتلا به کرونا لحاظ کرده است.

طرح‌های متنوع بیمه کرونای سامان شامل چیست؟

اگر خدای نکرده به بیماری کرونا مبتلا هستید و با دانستن پوشش‌های بیمه‌ای، به خرید بیمه کرونای سامان مایل شده‌اید، باید بدانید که این بیمه در طرح‌های مختلف ارائه می‌شود. هر کدام از طرح‌های بیمه کرونا، حق بیمه و سقف پوشش بیمه ای مختلفی دارند که خلاصه آن‌ها در جدول زیر ارائه شده است.